| loveandmarriage a întrebat:

Am si eu o problema. Am luat 3 ani anticonceptionale, apoi, prin august ne-am hotarat ca vrem un bebe, prin urmare nu am mai luat pastilele.2 luni nu mi-a venit ciclul, dar din pacate doar pentru ca aveam mici chiste pe ovare. Am luat 3 luni Duphaston din ziua 16 pana in ziua 25 cate 2/zi, la prescrierea doctorului. Acum ar fi timpul sa mearga la medic pentru control, dar cum consultul e 250 de lei, ma aflu in imposibilitatea de a face acest lucru momentan. Vroiam sa va cer parerea, despre ce credeti ca ar spune domnul doctor, sau ce credeti, as putea avea vreo problema legata de fertilitate? Ma intreb pentru ca au trecut cam 6 luni de cand am renuntat la protectie, dar nimic. dia_sun_rise@yahoo.com

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ai o problema de fertilitate: chisturile ovariene. Pe care ti-ai agravat-o intrerupand anticonceptionalele de capul tau, fara consult in prealabil. Acum este esential sa mergi la medic, fiindca altfel tot tratamentul hormonal pe care l-ai luat (duphastonul) se va duce pe apa sambetei si va trebui sa reincepi tratamentul cand te vei duce la medic. Stiu ca e scumpa consultatia, dar va doriti un copil si asta implica investitii si sacrificii.

2 răspunsuri:
| sonia_3318 a răspuns:

Eu simcer cred ca trebuie sa il suni pe medic si o sa iti spuna daca e nevoie sa mai vii ls control sau daca iti v-a spue prin telefon ce trebuie sa faci big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ati facu sex nu-i asa?