| pamy87 a întrebat:

Am si eu o problema cu stomacul.Cand am o problema, sunt intr-o stare de tensiune, emotii, o veste proasta situatiii de panica, mi se formeaza un gol in stomac si am gaze.Este pe fon nervos.Cateodata am si palpitati, incerc sa ma linistesc dar degeaba, fara sens.Ma panichez foarte repede si asta in cauza probleme cu stomacul. Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

O lingurita de bicarbonat in un pahar cu apa iti linisteste stomacul

| pamy87 explică (pentru Janina):

Dar din cate am inteles eu, nu este foarte bun bicarbonatu mai ales daca il consumi in exces, ti se va obisnui stomacul asa

| Janina a răspuns (pentru pamy87):

Asta nu stiu sa iti zic.
dar daca il folosesti doar in altfel de situatii nu cred ca se poate numi exces.
stiu ca tati bea apa cu bicarbonat.