| Georgy_Andrutssa_1998 a întrebat:

Am si eu o problema...Cum pot sa imi iau scutire pentru sport? De fiecare data cand alerg, imi vine sa vomit, am o stare de lesin si abia ma mai tin pe picioare. Am fost de cateva ori la doctor, dar au spus ca nu am nimic si nu pot sa-mi dea. Sunt clasa a-9-a si pe semestrul asta s-ar putea sa raman corigenta, pentru ca am un 2 la o proba ca nu am putut sa fac ca mi se facuse rau si nu mai am nicio nota, si avem si o profesoara care nu intelege zice ca nu vrem noi sa facem...mi-e foarte frica, nu am medii mai mici de 8 si acum raman corigenta din cauza la sport. Va rog ajutati-maa crying(

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Ce analize ti-a facut doctorul ala? Poate ai o problema la inima din care cauza nu poti face efort, te-a trimis sa-ti faci macar o eletrocardiograma?
Medicul de familie ar trebui sa-ti dea trimitere sa mergi sa-ti faci mai multe analize, nu stiu ce, sa descopere cauza acestor tulburari.

| Cosmin86 a răspuns:

Ce alimentatie ai? ce spui tu e de la lipsa de vitamine si calciu.

zi spre exemplu ce-ai mancat ieri

| G28AEjdvjRaendnPrT a răspuns:

Du-te la un medic mai avansat, ii spui, si ii ceri scutire, dar mai intai va trebui sa iei macar un 7, sa treci, fiindca nu esti la inceput, ai luat nota si asta iti va fi media si pe semestrul 1 si anuala, sau nu-ti va incheia media, deoarece ai o nota.