| Fluturas_7300 a întrebat:

Am si eu o problema de cateva luni am niste scurgeri destul de abundente si trebuie sa ma schimb si de 3-4 ori pe zi. Inca nu mai venit ciclul si nu stiu de ce imi tot curge... poate cineva sa imi dea niste raspunsuri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| IrinaAndreea a răspuns:

Daca este o scurgere albicioasa, fara miros si nu ai mancarimi, inseamna ca este vorba despre secretia vaginala, care de obicei precede aparitia menstruatiei cu 1-2 ani, ceea ce inseamna ca iti va "veni" in curand si este perfect normal sa o ai. Poti sa folosesti protejslip-uri ca sa nu-ti mai patezi lenjeria, de exemplu cele de la Discreet mi se par super bune. Dar cel mai bine e sa vorbesti cu mama ta si eventual sa ii arati despre ce e vorba, pentru a-ti spune daca e secretia sau cumva altceva, caz in care trebuie sa mergi la medic. Dar eu cred ca este doar semnul ca te dezvolti, succes! big grin

1 răspuns:
| RobertClaudiu a răspuns:

Trebuie sa te duci la un doctor ginecolog si vei vedea caci numa el te va putea ajuta noi iti dam doar sfaturi el iti da retete cu care iti tratezi si trece