| Alina894 a întrebat:

Am si eu o problema. Mamei mele i-a aparut o pata maronie pe mana, care cu timpul (in decurs de 6 luni, spune ea) s-a extins si are o textura dura. Nu e umflata, nu e buba, e o pata. Mama e foarte ingrijorata, se gandeste ca ar fi cancer. Va rog dati-mi un raspuns.
PS: Stiu ca dermatologul e cel mai indicat dar vreau sa stiu parerea voastra

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Georgii53 a răspuns:

Stii si mama mea are aceeasi problema`batting eyelashesNumai ca ei nu i`a aparut doar una` ci mai multe,mai micutze dar s`a raspandit`...Ea s`a interesat si a gasit cate ceva despre boala`batting eyelashesSe numeste pitiriazis` sau cam asa ceva`thinking Si de azi a inceput sa foloseasca o crema,nu mai stiu exact cum se numeste, dar stiu ca am cautat impreuna pe net`batting eyelashessi am dat la google imagini si am scris numele boli`, si au aparut imagini cu tipurile de pete si cu creme pentru aceasta boala`batting eyelashesSper ca fie de ajutor raspunsu` meu`:*

2 răspunsuri:
| Whisper_7948 a răspuns:

Sunt mai multi factori de care trebuie tinut cont. poate sa fie de la soare. posibil o alergie.in cele mai multe cazuri e de la ficat si trebuie un tratament imediat.totusi un control nu ar strica.sanatate

| Ghost_1336 a răspuns:

Si in decurs de 6 luni nu s-a dus la un control?
Pe ce lume traim? Poate fii cancer.