| anonim_4396 a întrebat:

Am și eu o problemă și nu pot ajunge la medic următoarea săptămână. Pe fund mi-a apărut în dimineața asta o iritație care mi-a provocat mâncărime și acum am pe o porțiune de maxim 7- 8 centimetri ca un fel de vinișoare roșii, este că atunci când te scarpini și îți dă sângele sau semăna cu niste vergeturi rosii. Aveți idee ce ar putea fi? Precizez că mi-a mai apărut în trecut această iritație dar mi-a trecut fără să lase semne, după câteva zile aceste vinișoare își schimbă culoarea, devin mov iar apoi dispar fără să lase semne.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Poate fi acarieni care te-au iritat.