| Violente a întrebat:

Am si eu un simptom de cateva luni bune, multi mi-au spus ca este pe bază psihica dar nu stiu ce sa cred.
Deci, sper sa nu ma credeti nebun laughing
De cateva luni am un simptom ceva, e ca atunci cand merge ceva pe tine sau te gadila ceva, mi se intampla doar atunci cand am haine pe mine, un tricou sau ceva mulat sau o bluza doar atunci cand o haină mi se lipeste de piele incep sa simt acest simptom ca un gadilat sau ca o furnicatura fara amorteala nu este prurit deoarece nu e nevoie sa ma scarpin doar schimb pozitia sau misc tricoul/bluza. chiar si cu plapama simt uneori, poate ca nu e niciun simptom si doar mi-l inchipui eu laughing nu stiu ce sa cred. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Darius392 a răspuns:

Cel mai bine intrebi un doctor, nu pe noi, care putem sa nu spunem corect.
Fuunda?

| vangaelis a răspuns:

Draggoș, ce ai spus dumneata nu este nici un simptom.
Am extras ideile principale din rândurile scrise de tine și uite:

1."atunci cand merge ceva pe tine sau te gadila ceva"
2. "simt acest simptom ca un gadilat sau ca o furnicatura".

1 este cauza iar 2 este efectul. Ce este anormal încât să consideri ceva firesc ca pe un simptom?
Cred și eu că atunci cînd ești gâdilat, simți acea furnicătură.

Cât despre treaba cu hainele mulate, etc în contact cu pielea, normal că vei simți acel gâdilat deoarece pielea este un receptor tactil iar materialul hainelor în contact cu pielea vor stimula receptorii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este ceva gen senzatia ca cazi din pat si tu de fapt dormi iar apoi te trezesti speriat happy este ceva normal, este vorba de subconstient.