| Valentina7777777 a întrebat:

Am stat ieri aproape toata ziua in curte în piscina gomflabila apa era destul de rece mama mi-a zis sa nu stau în apa dar nu am ascultat-o acum ma doare foarte tare gâtul şi am nasul înfundat am 17 ani.Ce pot să fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Pe viitor să asculți de Măta!
Ieri au fost sub 20°C afară - cum ai rezistat în piscină?

| ioana748 a răspuns:

Teraflu de seara, cel cu galben, multa vitamina C si ceai cu miere.

| GirthD a răspuns:

Sa ajungi la 18 ani si o sa iti treaca raceala

| AlbertTheMan13 a răspuns:

Posibil sa fie din cauza ca ai înghițit apa foarte mult, tia întrat le nas foarte multa apa, sau poate ca apa nu a fost tratată corespunzător(asta nu înseamnă că data viitoare trebuie sa pui clor in piscina sau chimicale).Și mie mi s-a întâmplat.la fel, doar trebuie sa bei apa și ceai.Cu plăcere!