| dalalal a întrebat:

Am testiculul stang mai lasat si simt o anumita jena in dreptul lui... dimineata nu este asa mare diferenta dintre cele doua, dar seara cel stang este mai lasat...ce ar putea fi si din ce cauza?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CuriousStuff a răspuns:

Laxitatea scrotului si implicit testicolelor este diferita in functie de temperatura, timpul zilei si alte cateva lucruri, asa ca e perfect normal la un moment dat scrotul sa fie foarte strans pe testicole si mai tarziu sa fie mai lax, mai "lasat"... Iar diferenta de coborare a testicolelor, adica faptul ca unul e mai coborat decat celalalt este absolut normal si fiziologic, daca ar fi la aceeasi coborare/inaltime ar fi incomod, dar pentru ca natura a avut grija ca ele sa nu fie perfect simetrice, pot sa se miste liber in sacul scrotal si chiar sa se incalece.

2 răspunsuri:
| Knifeing a răspuns:

E posibil sa te fi lovit fara sa iti dai seama, daca te ingrijorezi prea tare, mergi la un doctor, nu trebuie sa iti fie rusine, de asta sunt doctori

| AssoX a răspuns:

Atata timp cat nu te doare presupun ca e ok.