| Luca2928 a întrebat:

Am timpanul perforat din cauza unei infectii ce a trecut. Dilema mea este daca pot fuma chiar daca am timpanul perforat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hyperion7 a răspuns:

Fumul de țigară fiind nociv, de fapt foarte nociv, e mai bine să lași țigările, atât cât poți pentru o mai buna vindecare și regenerare a țesutului.
Așa, daca fumezi, exista riscul cicatrizării mai lente.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Daca nu fumezi cu urechea, da.