| anonim_4396 a întrebat:

Am tinnitus si ORL-istul mi-a recomandat sa iau cate un paracetamol sau analgin atunci cand am cate o "criza". Care este mai bun: paracetamolul? Paracetamolul sinus? Analginul? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Paracetamol sinus n-ai de ce sa iei, iar intre algocalmin (analgin) si paracetamol nu e mare diferenta. Analginul are reactii adverse mai frecvente, dar asta difera de la persoana la persoana. Incearca-le alternativ pe fiecare si vezi care ti-e mai de folos.