| PringAloe a întrebat:

Am "tras curent" la urechea strânga la care am avut o ușoară otita care a durat aproximativ 5 zile, apoi dupa 2 zile mi-am făcut niște analize de sânge la care au rezultat Neutrofilele crescute, o fi din cauza ca am avut acea problema cu urechea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| flynn01 a răspuns:

Da, din cauza asta ai mărite Neutrofilele, din cauza inflamației.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar noi suntem doctori si stim cum dracu.

| PringAloe explică (pentru anonim_4396):

Nu trebuie sa fii doctor ca sa stii asa ceva, trebuie sa stii putina biologie, în teorie in momentul in Care ai fost răcit sau ai avut vreo bacterie in corp globulele albe cresc ca si cantitate, Neutrofilele sunt una din acele globale albe care combat bacteriile, acum o sa zici ca la ce am mai intrebat daca stiam chestiile astea, ei bine ca să văd ce părere mai au si altii, intreb ce vor muschii mei omule! daca nu stii nu te baga, simplu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PringAloe):

Daca ai sti putina biologie, nu te-ai exprima cu astfel de timpenii ca te-a "tras curentul". Otita e virala sau bacteriana, dar niciodata de la "tras curentul"

| PringAloe explică (pentru GabiDumitrescu):

Te-ai trezit desteptule dupa 2 saptamani sa comentezi, nu degeaba am pus " ", a te trage curentul este cea mai folosita varianta atunci cand te duci l-a doctor si vrei sa-i spui ca te doare urechea etc, hai sa te invat ceva daca tot citesti, atunci cand "te trage curentul" vrea sa inseamne ca, o zona a fost expusa unei temperaturi joase ceea ce duce la slabirea imunitatii in zona respectiva care la randul lui favorizeaza dezvoltarea bacteriilor, acum stai joc ca ai nota 4 pe ziua de azi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PringAloe):

Stai tu jos ca ai 2. Daca taceai, filozof ramineai. Frigul duce la slabirea imunitatii, auzi tu.