| anonim_4396 a întrebat:

AM UN ABCES LA O MASEA, DAU PIEPT SI NU STIU DACA POT LUA ANTIBIOTIC SAU NU, O POATE AFECTA PE FETITA MEA, ANTIBIOTICUL SAU, MULTUMESC ANTICIPAT.SORINA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Amandoua o pot afecta negativ, asa incat e foarte important sa te duci la medic.

3 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Antibioticul poate trece in lapte si anumite medicamente nu sunt indicate in perioada alaptarii. Ar fi bine sa consulti medicul, care iti poate recomanda niste medicamente potrivite.

| nicky a răspuns:

Du-te la medic sa-ti prescrie ceva care sa nu afecteze copilul, sunt multe medicamente interzise in timpul alaptari.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am un mare abces la maseaua care are plomba ma doare ingrozitor iau antibiotice da nu scade ce sa fac? va rog dati-mi un rasp va mltumesc mariana