| Elena5050 a întrebat:

Am un baiat, are un an jumate şi de ceva vrema nu mai prea are pofta de mâncare.E de îngrijorat? Ce poat face să aiba pofta de mâncare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| ioana748 a răspuns:

Daca acesta situatie persista ar trebui sa mergi cu cel mic la pediatru sa ti recomande ceva suplimente si vitamine pentru varsta lui care i vor face si pofta de mancare.
Poate gasesti ceva alimente care i plac, gen banana sau alte fructe.anumiti biscuiti. Si ce stii tu ca i place lui sa manance. Sa fie tentat sa manance chiar daca nu prea are chef.
E si caldura aceasta care ne cam schimba starea tuturor.
Multa sanatate ❤️

| adryang78 a răspuns:

Probabil din cauza căldurii. Nu este de îngrijorat, dar nici de neglijat. O vizită la pediatru ar fi bună.