| anonim_4396 a întrebat:

Am un baiat de 11 ani si are ticuri, cumpoate sa scape de ele. Va rog ajutati-ma

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mergi la un medic psihiatru pediatru.

| Derye a răspuns:

Tic-urile sunt obiceiuri facute inconstient. Spune'i sa le faca CONSTIENT, adica sa vrea el sa faca acel lucru, si in scurt timp se va dezvata.
Sau mergi la psihiatru, si pentru 200 RON iti va spune acelasi lucru.
happy

| DzK a răspuns:

Pei sa nu il lovesti sau sa ii faci observatie, sa tipi
Eu am avut cateva si am scapat asahappy... daca parintii tipau la mine facem mai rau. neintentionat. Ce tic are?