| Larisalarisucaaaa a întrebat:

Am un băiețel de 5 luni, şi cred că îi dă dinţisori şi plânge şi nu prea doarme noaptea ce îi pot face să doarmă noaptea şi să nu îl mai doară gingile? e normal să îi dea dinţi la 5 luni? E primul meu copil şi nu am mai trecut prin asta vă rog să mă ajutaţi

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Doar medicul pediatru îi poate recomanda ceva, dul la control si medicul o sa iti dea reteta

| ioana748 a răspuns:

Bună,
Glicerina boraxata, îl mai liniștește. Este dulce, nu o sa fie neplăcut pentru el.
Din păcate orice mama trece prin nopți nedormite.
Mai puteți folosi Nurofen și un gel calmant pentru erupții dinți bebeluși,, Jack N Jill,
O bucățică de morcov sa l frece cu dințisorii, supravegheat bineînțeles.
Este o erupție precoce dar se mai întâmplă.
Sănătate ❤

| MotoBlitz a răspuns:

Ar ajuta foarte mult un dicționar al limbii române și un abecedar! Dar nu pentru copil, pentru tine! Doamne ajută!

| Simpatic a răspuns (pentru MotoBlitz):

Inainte sa judeci sa stii ca TPU implementeaza un sistem foarte ciudat de corectie inainte sa trimiti intrebarea.
corectorul care a fost gandit ca facand un lucru bun, mai mult incurca, dupa ce dai trimitere iti strica textul de cele mai multe ori

dar ai si tu dreptate daca ne raportam la cum scriu unii dintre useri TPU.

nu am spus-o pentru a intra in polemica cu tine!

| darrio2007 a răspuns (pentru MotoBlitz):

Mai bine tăceai. Ai demosntrat multă „inteligență" prin raspunsul tău.

| Ancadorinapascale1993 a răspuns:

Daa, baiatul meu la 4luni jumate avea 2 jos di doi sus. Deci e posibil. Stiu cum e, e nervos agitat, febra chiar, la noi cel putin a fost nasol tare perioada aia. Noi am avut un gel si l-am dat se mai linistea de la el.