| Karina765545 a întrebat:

Am un băiețel de un an eu îi dau la biberon lapte praf pentru că eu nu am avut lapte sa alăptez pentru ca am născut gemeni acum un an și fratele geamăn al băiețelului meu a murit la câteva ore după naștere pentru ca avea probleme cu inimioaranu știu dacă sa îi mai dau biberon băiatului. VOI CE AȚI ZICE? CUM să îl dezvăț de biberon?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| StudentLaMedicina a răspuns:

Nu este nevoie să îl dezobişnuieşti de biberon. Trebuie, în schimb, să îi dai mâncare de la 6 luni, iar la 1 an mâncarea este baza. Caută principiile BLW. Acolo înveți cum să îl dezveți de lapte. Caută pe google.