| sarpele05 a întrebat:

Am un catel de trei ani(baiat, pechinez)care tremura si nu prea mananca.Am mers cul el la doctor si i-a dat 3 injecti si a spus sa asteptam 2 zile! s-ar putea sa fie coloana rupta dar nu stiu nimic.Cum pot sa il fac sa mamance. A, apropo, nu merge de loc. Picioarele din spate nu si le misca de loc... a fost plecat de acasa 2 zile si cand l-am aflat era asa(ca si in descrierile de mai sus)
Va rog sa ma ajutati:*! poate fi salvat?crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| 34588773 a răspuns:

Nu pare chiar atat de grav...sincer poate fii salvat cu cateva injectii dar si catelul meu a trcut prin asta si banuiesc ca in cateva zile va ajunge sa nu mai manance deloc si sa nu mai poata merge.Stiu o metoda traditionala dar foarte eficienta, inroseste in foc un fier si atinge catelul deasupra nasului incat sa-l frigi destul de tare.nu este o gluma poti inreba pe cineva mai in varsta de aceasta metoda