| anonim_4396 a întrebat:

Am un coleg bolnav cu hepatita c si vrea sa mearga cu mine sa faca sport, chiar daca nu asa intensiv dar vrea sa iasa si sa faca miscare.In sfirsit, pentru mine nu poate sa fie decit o incurcatura pentru ca o sa ma retina cit de cit dar sint dispus sa trec peste problema asta numai ca nu prea stiu cit de sanatos este pentru el. E destul de constient, tine regim peste regim, analize la timp, medicamentatie la zi, deci nu se pune problema ca nu stie ce face. Dar in privinta miscarii tot nu sint sigur. E bine ce vrea sa faca sau nu?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Putina miscare nu strica...dar sa nu se forteze fiindca poate sa faca mai mult rau decat bine!
Si imi pare rau de colegul tau!

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai Dodoimea voastra, intelegeti aiurea.In primul rind am spus ca sint dispus sa trec peste asta si mai apoi eu mai ies noaptea si are un anumit farmec aparte dar cind esti singur nu cind esti doi.Iti simti linistea invadata naibii.Dar mai mult ma tem pentru boala lui naibii.