| Alysée a întrebat:

Am un fel de cosuri mici la subrat iar daca le sparg iese puroi dar nu ca la cosuri si imi cresc fire de par sub piele.care ar fi cauza si ce sa fac sa-mi treaca si daca ma rad cu lama unele fire nu se taie raman ca niste puncte in piele. ce sa fac? dau funda.mersi anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Angelo_5170 a răspuns:

Pai ar trebui sa le spargi sh apoi sa dai cu BANEOCIN e o pudra care usuca rana sh daca faci asa poate dispar! bafta

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te speli cu apă și săpun, tamponezi cu spirt și apoi te epilezi, la final tot cu spirt pentru a prevenii neplăcerile!
Pa, pa.

| emy a răspuns:

Nu stiu ce sa faci, dar in nici un caz sa nu te faci cu lama. Eu m-am facut cu lama acum cativa ani cu lama, si mi s-a indesit, iar acum sunt nevoita(mai ales vara), sa merg des la depilat.

| MadaliciuXoxo a răspuns:

Iritatie de la big asa patesc si eu happy dupa ce te dai cu bigul nu te da cu deodorant happymai lasa un timp asa happyfunda?

| Ionut19 a răspuns:

Si eu am avut asemenea problema. Dar dupa ce am folosit un produs cumparat de pe http://www.derminax.ro/tratamente-pentru-acnee-cosuri-sub-piele vad ca m-au disparut.