| BonaMeaEUnVampirMyBabysittersAVampire a întrebat:

Am un fel de problema : daca vad (ori la tv, ori in realitate) pe cineva ca se taie, sau face orice altceva si-i curge sange, (ex: o injectie si curge sange, se inteapa si curge sange) am un sentiment cumplit, mi se pare ca simt durerea lui si parca pe mine ma taie si-mi curge sange straight face mi se intampla numai daca curge sange. sau daca vad pe cineva cu sange la buza, la mana etc simt ca mie imi curge crying nu mai stiu ce sa fac, cum sa scap de sentimetul asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| madasmech a răspuns:

Esti putin sensibil(fara suparare) si din cauza asta ti se intampla, te sfatuiesc sa te gandesti la lucruri fericite cand ai acest sentiment.

7 răspunsuri:
| loveyouschatz a răspuns:

Asa eram si eu, dar a trecut un pic vremea si acum m-am schimbat. am fost prin spital cu mici treburi si a trebuit sa ma auto intaresc pentru ca sunt foarte multe cazuri care le vezi

| ramitzu a răspuns:

E foarte ciudat ce ti se intampla. Era mai normal daca iti era rau. Esti sigur/a ca nu iti e de fapt doar rau si ca nu stii ce sentiment e?

| BonaMeaEUnVampirMyBabysittersAVampire explică (pentru ramitzu):

nu, nu mi-e rau. deci simt ca parca pe mine ma taie si nu pot vedea, ma doare straight face

| Lamaitzza a răspuns:

Nu cred ca poti, este o fobie. Toti oamenii au o teama a lor de exemplu mie imi e frica de chestile care se tarasc (rame,seripi, omizi) pur si simplu ma sperie, mi se face si rau de la ele. Poti sa vorbesti cu un psiholog cred. Mult succes!

| AR1373 a răspuns:

Nu te speria este o rectie care tu crezi ca e scarboasa dar nu te gandii la asta fi puternic gandeste-te ca este o culoare rosie.