| fln2007 a întrebat:

Am un prieten are 15 ani si are 110 kg si 167 cm inaltime si mi-a cerut un regim de slabit si nu stiu ce sa-i spun. el mi-a zis ca vrea ca in vara sa slabeasca 20 -30 de kg. supuneti va rog un regim sau metode sa-l fac slabeasca. multumesc. celui mai bun raspuns dau FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SergiuOsan a răspuns:

Pai in primul rand sa renunte la fast-food, sa se apuce de sport, alergatul da cele mai bune rezultate dupa parerea mea, si sa isi faca un program pe care sa il respecte. Sa nu manance seara, iar paine si eventual carnea alba sa o manance pana la amiaza. Seara doar ceva usor. Poate sa faca si ceva abdomene, si eventual alergatul pe scari poate da rezultate. Sa consume mai mult supe si ciorbe, de preferat fara smantana, sa renunte la grasimi si carne rosie. Cam atat cred happy

3 răspunsuri:
| miki13 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mearga la un nutritionist, deoarece trebuie sa renunte la alimentele care a mancat foarte mult sau care iti fac rau stomacului si nu are de unde sa stie.
Poate incerca dieta Duckan:Prima etapa a Dietei Dukan: http://dietadukan.ro/regimul
.Este foarte sticta.Trebuie sa bea mai multa apa ca de obicei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Vai de mine, asta-i obezitate!
Cum a reusit sa se ingrasa atat?!
Ar trebui sa aiba 57 de kilograme, trebuie vazut de medici, analize multe si nutritionist.
Te pup!

| OchiiDinUmbra a răspuns:

Sa manance cartofi copti, si cartofi fierti.sa manance lactate, sa manance maxim 4 felii de paine pe zi(2 sandvisuri), sa evite dulcele si sa se apuce de joging cu un prietenhappy.si sa bea foarte multa apa ca sai treaca foamea.