| kanajambe a întrebat:

Am unele momente cand stau relaxat si am o miscare a capului necontrolata brusca,un fel de reflex, si ma apuca pe neprevazute.E o afectiune la nivelul sistemului nervos?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Daca miscarea se repeta la intamplare o data pe zi sau la cateva zile, este doar un spasm si nu este nicio problema.
Insa daca miscarea se repeta din cinci in cinci minute atunci este vorba de un tic nervos si este nevoie de un control la medic.

| NeluFerchi a răspuns:

E un tic (gest reflex) sau inceputul lui si da e de la nerv si trebuie tratat zic eu sa nu avanseze