| anonim_4396 a întrebat:

Am unghiile de la picioare cam galbene, ce pot sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| vioricatalo a răspuns:

Cel mai bun este otetul de mere natural. am avut si eu unghiile galbene.am folosit otetul de mere .imbiba otet in vata pune pe unghii si trage un ciorap stramt...si lasi pana dimineata(seeara iti pui fireste).pe masura ce creste unghia noua, va disparea acea culoare galbena...
sanatate maxima si succes.viorica.

4 răspunsuri:
cristian
| cristian a răspuns:

Stergele cu zeama de lamaie.

assiris
| assiris a răspuns:

Consulta un medic dermatolog. S-ar putea sa ai o ciuperca. Incepe din timp caci se poate agrava

| jolie_3446 a răspuns:

Daca au doar o tendinta galbena din cauza lacului de unghii, incearca sa-ti dai cu suc de lamaie. Daca e ceva mai grav, mergi la medic.

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici articolul meu cu unghii ingalbenite

http://www.sfaturilemariei.com/......galbenite/