| Emily2207 a întrebat:

Am urechea infundată și aud un sunet ca și cum ar curge ceva și se oprește sau un heartbeat, îmi e frica ca poate am o insecta sau ceva...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fugi la un centru ORL!

| relian a răspuns:

Daca auzi ce spui, este posibil sa ai ceva infectie acolo, de aia ai infundata urechea. Daca era doara infundata si atit, fara sa simti acele batai, atunci ai fi avut doara ceara.
Asa cu ce spui tu ca batai alea inimii, aia suna a ceva infectie.Dar cel mai bun, te duci la un medic de asta de urechi, cauta unu mai bun, nu toti is buni si vezi, s e uita ala in ureche si iti spune cum sta treaba.
Nu ai nici o insecta, aia nu ar sta acolo, ori daca ar fi fost sa intre murea demult.
Pe net nu se rezolva astfel de probleme si nu o lungi prea mult, cu cit o lungesti, amini, cu atit e mai rau pentru tine.

| Emily2207 explică (pentru relian):

Pupici mersi ma simt mai bine acumlaughing

| 4evergentleman a răspuns:

Tinitus,daca după câteva zile nu mai trece așa rămâne,nu are leac,nu exista tratament pentru așa ceva,o sa trebuiasca sa te obișnuiești,așa o sa îți spună și medicii! La unii se manifesta prin vajait,tiuit,sunet de clopoței când stai in pat și stai într-o anumită poziție,foșnet, pocnituri, și ce ai descris tu plus o sensibilitate foarte mare la zgomote denumită ca și hiperacuzie. Tinitusul poate fi permanent sau intermitent să dispară și să reapara la anumite intervale scurte de timp.
De la anxietate se poate declansa de regulă sau probleme ale coloanei, chiar colesterol mărit, probleme cu tensiunea.

| nevermind1234 a răspuns:

E vorba de tinitus (acufene). Am avut si eu odata si m-a ținut cateva zile și a trecut de la sine. Daca a fost doar un episod, mai bine. Dar dacă se repetă, interesează-te care pot fi cauzele in cazul tău ca sa te tratezi la timp.

| Theodoranonimul a răspuns:

Du-te la medic probabil este un gandac sau poate e alta problema.