| anonim_4396 a întrebat:

Am urechea înfundată și simt un disconfort la maxilar și la tampla cumva radiază de la ureche sau am eu probleme cu maxilarul sau craniu fetei? Disconfortul acela îl simt de obicei la osul de langa ureche că și cum s-ar întări sau infunda in rest nu am nici o problema cumva pornește totul de la ureche și radiază spre maxilar și tâmplă? Cu urechea am probleme de când am ascultat muzica în căști la maxim

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Apreciat de Editori
| osaandy a răspuns:

Trebuie sa mergi la specialist asta e clar adica la orelist dar daca nu iti spune ceva concret si vezi ca nu ar fi sigur pe el, din experienta te sfatuiesc sa mergi si la un stomatolog sa verifice ocluzia. Fiicei mea i-a spus ca are otita a luat tratament si nimic. Apoi la stomatolog i s-a spus ca nu are ocluzia corecta, i-a pus un aparat care se poarta doar noaptea si s-a rezolvat.
Sanatate multa si la medic neaparat.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

O vizită la ORL-ist va fi cea mai bună soluție pe care o poți pune în practică

| andreeabobo a răspuns:

Este recomandat sa mergi la medic pentru a iti da un diagnostic 100% concret.