| Isabella0098 a întrebat:

Am vârstă de 22 de ani ma simt slăbită și tata e doctor și a zis ca îmi va face o perfuzie dar nu sunt sigura dacă sa îl las sau nu totuși e tata. credeți că ar fi bine sa îl las pe el sau sa merg la alt doctor? O să doară când pune perfuzia? Ce o să simt când o pune?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti cumva retardata mental?
Spui ca ai 22 de ani si ca ai tata medic, dar tu vii pe un forum de copii sa intrebi daca este bine sa lasi un medic sa-ti faca perfuzii.

| dullcat a răspuns:

Intrebare extrem de vaga.Perfuziile nu se pun asa dupa o zi in care te simti slabita.Esti constienta ca si ciclul tau menstrual are un rol in acest scenariu, nu?

| gabicoo a răspuns:

Te va durea așa cum doare pe toată lumea.

| johnnny123 a răspuns:

Ți-ai mai făcut un cont să aberezi?

| StudentLaMedicina a răspuns:

Trebuie să şi vadă de ce eşti slăbită, dar bănuiesc că are nişte analize în minte pentru când îți pune perfuzia.
Da doare, e un ac. Dar o să te simți mai bine după.

| Îngersuav a răspuns:

Da,doare. Simți cum intră otrava în organism când îți pune perfuzia.