| Prietenoasa a întrebat:

Am vazut ca imi cresc sanii e un semn al pubertati care sunt si celelalte semne?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| 六兆年と一夜物語 a răspuns:

Da, normal că este.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aparitia menstruatiei, cosurile pe fata, parul pubian, parul la sub brat, chiar si mustata daca ai o pilozitate mai mare.

| irbis96 a răspuns:

Da, este un semn. Urmeaza cosurile si menstruatia. Bine ai venit in lumea femeilor happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru irbis96):

O pustoaica de 12 ani care are i-a venit si ei "ciclul" nu inseamna ca e femeie.

| irbis96 a răspuns (pentru anonim_4396):

Menstruatie=>pubertate=>maturitate

| anonim_4396 a răspuns (pentru irbis96):

Pubertatea nu inseamna maturitatea precum nici maturitate nu inseamna femeie. Gandeste-te la mama ta ca e femeie, mama ta seamana cu o pustoaica care de abia a ajuns la pubertate? E aiurea.