| Adrian5575 a întrebat:

Am vazut ca pe toate sticluțele de sapun lichid scrie "hand wash". Are ceva daca ma spal cu el pe fata? Voi cu ce sapun va spalati pe fata? Lichid, solid, natural?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| StrongHeart a răspuns:

Inseamna ca e recomandat in special pentru maini.Asta nu inseamna neaparat ca te iriti daca il folosesti, desi nu cred ca e exclus.Gandeste-te ca pielea de pe față e mai fina sau mai bine zis mai sensibila decat pielea de pe maini.
Eu pe fata ma spal cu apa rece.M-am mai spalat si cu sapun sau dadeam cu tot felul de creme, acum foarte rar pentru ca am vazut ca ma irit usor.Chiar si pe maini ma irit de la prea mult dezinfectant sau creme.
Nu prea are rost sa te speli pe față cu sapun, oricum cand faci dus te speli cu sampon sau gel de dus si te cureti si pe față, in rest apa rece si atat.Pe maini cu sapun.

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu are nimic - sant lotiuni pentru fata sa te speli cu ele. Vu sansele sa iti imbatraneasca pielea mai repede. Ph neutru e bun sau un sapun de maini la ocazie

| Simpatic a răspuns:

Pentru fata recomand solutii din farmacie care sunt prietenoase cu tenul, exista geluri gen La Roche-Posay Effaclar gel de curatare si multe altele care se gasesc in farmacii sau in farmacii de astea care se ocupa cu creme si tot ce tine de ingrijire a tenului, a corpului, cum sunt farmaciile sensiblu

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mă spăl pe față în special.

| Catrice a răspuns:

Exista săpun special pentru față.

| DaniTDCI a răspuns:

Spala-te fara frica, eu cand reparam scutere si ma murdaream pe fata, inclusiv pe maini, dadeam cu benzina sa iasa uleiul apoi cu sapun, easy rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mă spăl pe față atât și pe mâini doar cu săpun solid. Nu îmi place cel lichid, deoarece nu face spume îndeajuns și simt că nu curăță.

| UnchiulRamiz a răspuns:

E prima data cand aud de spalarea a fetei cu sapun. Eu doar cu apa m-am spalat mereu.

| Adrian5575 explică (pentru UnchiulRamiz):

Nici eu nu ma spal mereu cu sapun pe fata. Cand vin de la munca trebuie neaparat sa ma spal cu sapun pentru ca lucrez intr-un mediu cu praf mult.

| stefiiii3 a răspuns:

Eu ma spal cam odata pe saptamana cu sapun pe fata, in rest, prefer sa foosesc apa. Sapunul usuca pielea foarte tare, dar daca nu te poti abtine, folosestele pe cele de la nivea, sunt foarte bune pentru piele.
Sper ca te-am putut ajuta.

| Raluu1234 a răspuns:

Ți se usucă fața de la săpun. Folosește un gel de curățare.

| daniel4214213 a răspuns:

Ma ajutati si pe mine cu intrbarea mea

| Simpatic a răspuns (pentru daniel4214213):

Dar nu ai pus nicio intrebare cumetre, da-ne link catre intrebare daca vrei sa te ajutam!