| Andra_Maftei_1996 a întrebat:

Am vazut cateva intrebari despre flesh tunnels, dar nimeni nu a intrebat odata la cat timp se mareste gaura cu care o marime? Adica, e vorba de 1 zi-2/1mm sau de 1 sapt-2? Vreau sa-mi fac de 7-8, si de ieri am inceput cu o scobitoare, desi nu purtam cercei de cativa ani, si azi am ajuns la o mina groasa de pix. S-a inrosit, s-a infectat putin, dar nu ma doare. Puteti sa ma ajutati, cei care au, in special, cu un rasp. referitor la cat timp trebuie sa treaca intre marimi? Nu ma trimiteti la salon.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| FlorenceVi a răspuns:

Da, eu am de flash de 6. Eu am pornit de la o gaura subtire, ca de cercel normal, apoi am bagat cercei din ce in ce maigrosi. Prima data am bagat un cercel de spranceana, pentru ca are tiga un pic mai groasa decat cercelul obisnuit, apoi am bagat cercel ca de limba, pentru ca are tija si mai lunga si mai groasa, si-i permitea pierce-ului sa se miste in gaura de la ureche, si dupa mi-am comandat de pe un site "largitor zebra" asa se numeste. este un "cercel" ca un tep, in forma conica, cam de 5 sm la lungime si 5 mm grosime. Si pe ala l-am tinut in ureche..nu mai stiu sigur, cam 2, 3 saptamani si singur s-a largit pana-mi cadea ala din gaura. Important e ca atunci cand simti ca "s-a odihnit" gaura de flash sa impingi tu cate putin largitorul.
Aa..largitorul a costat in jur de.5, 6 lei, este dintr-un material ca plasticul rigid, si forma ti-am zis, ca un colt. Daca vrei..eu iti dau site-ul, dar este numai cu produse de tatuat si comanda minima este de 70 de lei. Eu am avantajul ca prt meu este tattoo-artist si am putut sa-mi comand cu usurinta de pe site-ul ala.

| FlorenceVi a răspuns (pentru FlorenceVi):

Tija, 5 cm
Corecturile de rigoare big grin

| Sunnywaves17 a răspuns (pentru FlorenceVi):

Buna, de unde ti-ai comandat largitorul?

4 răspunsuri:
| Andra_Maftei_1996 explică:

Cum ziceam, nu stiu odata la cat timp trebuie sa largesc cu cate o marime...adica sa schimb obiectul din ureche. L-am inceput acum 3 zile, si deja am trecut si de pix, am ajuns la un capac de creion mecanic, de metal, de cam 4-5mm, si ma gandesc sa nu fie prea rapide largirile, ca am tendinta sa ma grabesc. S-a umflat tot lobul imprejur, e foarte cald si cand il mai scot sa il sterilizez, iese puroi si un lichid incolor. Multe pers. care au mi-au spus ca trecut 1 sapt, 2 pana au schimbat, dar ma gandesc ca e prea mult?! sunt confuza.

| Andra_Maftei_1996 explică:

Deja am de 7 happy