| office1999 a întrebat:

Am vazut multe reclame despre "Bio-Oil" si multe recomandari, credeti ca acest "Bio-Oil" ar putea sa vindece si cicatricile lasate de acnee?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| XxXNotForKiidsXxX a răspuns:

Nu da banii pe creme si altfel de chestii.Incearca mai intai un tratament naturist.Eu imi fac o masca de fata din lamaie si miere.La mine functioneaza.Pe langa faptul ca usor, usor acneea dispare, iti face si o fata mai luminoasa si mai catifelata.Eu o fac asa:mai intai storc jumatate de lamaie intr-un recipient dupa care pun doua linguri de miere.Trebuie sa fie semi-lichida, ca o crema. Daca este lichida adauga miere pana se mai intareste dupa care aplica masca pe fata.Mie imi ajunge cam 3 saptamani (doar cu jumatate de lamaie si mai multe linguri de miere).O aplic de 3 ori pe saptamana.Am vazut rezultate din prima zi, dar sa nu te astepti la rezultate foarte bune din prima, cu timpul iti dispar acneea si cicatricile provocate de acnee. Succes!

| XxXNotForKiidsXxX a răspuns (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Am uitat sa mentionez, cu masca stai 15-20 min dupa care te speli pe fata cu apa calduta.

| office1999 explică (pentru XxXNotForKiidsXxX):

Bine, mersi mult!

| andreiutza2003 a răspuns:

Unele reclame nu sunt prea sigure de ele adica poate e adevarat ce spune sau poate nu. Reclama aceasta cu "Bio-Oil" s-ar putea sa fie adevarata. Si eu am si merge la cicatriciile lasate de acnee.

| office1999 explică (pentru andreiutza2003):

Multumesc pentru raspuns. big grin