| Roxana34556 a întrebat:

Am zis ieri ca am febra, frisoane şi dureri de cap, înca nu mi-a trecut şi nu vreau la spital sau la medic şi sotul meu zice sa merg la medic dar nu vreau. Am luat un paracetamol dar tot aşa ma simt şi mi-a pus sotul meu compresa rece pe frunte dar nu îmi scade febra, nici să mănânc nu pot deşi mi-a gatit soţul meu şi mă simt şi vinovată pentru ca eu nu am putut să dorm aseara toata noaptea şi nici el nu a dormit pentru ca a vrut să stea lângă mine.Ce remedii pot încerca? In afara de mers la spital sau medic nu vreau

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu vrei, dar este singura solutie sa mergi ma medic.
Cauzele durerilor pot fi multe.
Nu neglija sanatatea.

| RAY a răspuns:

Zinc doza dubla,supa de pui, in spital nu au ce sa iti faca, fa un test de gripa, corona virus, raceala nu se poate vindeca, sunt mii de versiuni dar zincul ace ca sistemul imunitar sa fie mai activ, zincul fiind si tratament la covid la inceput.
https://www.emag.ro/search/supliment+zinc
Degeaba iei antibiotice -e un virus,vitamina c nu ajuta la,nimic,dieta bogata in proteina ajuta si fructele, vezi si de miere cu usturoi, sa stii ca starea mentala determina si durata boli dovedit stiintific, nu te speria, viata merge mai departe

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Ce culoare are ceea ce elimini?////

suntserios
| suntserios a răspuns:

Oare ce o fi incapul unora care se chinuie cateva zile cu boala, vad ca nu le trece cu nicio pastila si totusi prefera sfaturi de le net decat un telefon la medic?

| elennaionela14 a răspuns:

Dar care e problem cu medicul? Va mananca sau ceva?
MERGETI LA MEDIC.