| CorleoneGyovanny a întrebat:

Anxietatea poate ucide?
Sau ai acele stări asa pe moment

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ucide, dar te poate inebunii, fiindca netrata duce la paranoia, schitofrenie si alte boli psihice foarte grave.

| dullcat a răspuns:

Nu in mod direct, ci indirect prin consecintele provocate asupra organismui.

| 4evergentleman a răspuns:

Poate duce la aritmii cardiace gen Extrasistole dar nu am auzit sa moară cineva de la anxietate, că îți dă ea senzația că mori fictiv e altceva dar în realitate nu îți pune Vista in pericol decât cel suferind prin act suicidar.

| Sistemulxxl a răspuns:

Daca nu socializezi ( sa vorbesti cu persoane fata in fata) esti terminat.,, Socializarea'' on line este un rahat.

| nevermind1234 a răspuns:

Teoretic nu te poate ucide, dar depinde de tine sa cauți o soluție, sa nu te lași dus de val (medicamente, alcool, droguri). Tu știi cel mai bine motivul starilor tale de anxietate. Cauta soluții, citește, vorbește cu cineva.