| zaratu a întrebat:

Aproape in fiecare seara cand ma asez in pat ca sa dorm simt o greutatate care imi apasa pe inima si incepe sa imi bata tare si simt ca rasman fara aer. Credeti ca ar fi ceva de ingrijorat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă DOAR atunci când te așezi ca să dormi, nu este ceva de îngrijorat.

| Florin1935 a răspuns:

Salut,poate fii ori o tulburare de anxietate cu manifestare somatică sau un posibil atac de panica, dar nu sunt specialist eu îți spun ceea ce cred!
Un consult la cardiolog pentru a exclude o problema la inima și dacă nu este, atunci mergi la psiholog sau psihiatru!