| mihai2692 a întrebat:

Are ceva daca fumez in timp ce sunt racit? Adica cand ma doare in gat...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Maariiaa a răspuns:

Bună,
Nu este bine să fumezi deloc, dar în timpul răcelii în niciun caz.
Dacă fumezi o să te doară foarte, foarte tare gâtul pentru că se va irita și vei avea o tuse îndelungată și chinuitoare.

Numai bine!

6 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Iti iriti gatul si tusea va fi mai chinuitoare.

| bobby_7474 a răspuns:

Este exact asa ca si cum pe o rana deschisa ai arunca otet!, gindeste-te cum s-ar vindeca rana ta? si asa de repede scapi si de raceala cind fumezi

| katy a răspuns:

Se irita gatul

| Mirruna a răspuns:

Ceva are si cand nu esti racit, nu numai cand esti. Deci, las-o!

| mihai2692 explică:

Aveti dreptate! Multumesc pentru raspunsuri.

Răspuns utilizator avertizat