| Natiiiiiii a întrebat:

Are ceva daca imi sparg abcesul de la masea? Ma doare ingrozitor straight face
Dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KodrutZ a răspuns:

Foaie de varza aplicata pe locul respectiv, varza verde ce in prealabil a fost zdrobita sau taiata superficial pentru a lasa zeama face minuni la inflamatii. Mai poti sa faci si gargara cu Hofiden Q10 si apa calda (e o licoare de la Hofigal, o gasesti la magazinele naturiste, maxim 8-9 RON costa). Dupa ce scapi de abces, sa nu mai faci prostia sa te speli cu pasta de dinti cu fluor/spumant. Ia pasta de dinti cu argila de la Gennadent, oricit de ciudat ti s-ar parea sa bagi argila in gura. Nu aiurez aici, am avut o infectie care era sa ma bage in mormint si de fiecare data cind folosesc din nou fluor mai mult de 2-3 ori, am din nou semne de inflamatie gingivala. Intr-un mod evident, toate analizele imi ies bine.
P.S. Normal ca NU trebuie sa spargi abcesul.

| deutssa1 a răspuns:

Si eu am avut abces la masea, dar nu ma durea, m-am dus la farmacie si am intrebare ce este bun pentru abces si mi-a dat o ctiutsa de pastile, am preferat sa nu ma duc la dentist, sper sati treaca, FUNDA?

| corina15 a răspuns:

Eu l-am facut de una singura nu am fost niciodata la dentist m-a durut la incepu dar in 10" nu am mai avut nimic dar am facut cu ac de seringa nou.

| KodrutZ a răspuns (pentru corina15):

Si dupa aia daca nu ai facut treaba cum trebuie si ajungi la dentist in stadiu de infectie care incepe sa migreze spre creier/ochi si dai coltul sau ramii gresita pe viata, sar toti de cur in sus ca ce incompetenti sint medicii astia...

| claudiaaaaaaa08 a răspuns:

Am avut si eu abces la masea si stiu cum doare, dar eu te-as sfatui sa te duci la dentist. big grin