| Cosmin4Fan a întrebat:

Are ceva daca mananc foarte multe portocale?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bangau91 a răspuns:

Nu are nimic, ba din contra o sa fii ft sanatos happy

9 răspunsuri:
| Asdffd a răspuns:

Da! o sa morii daca manancii mai mult de 10 pe zi XD date`n iad! cum sa aiba ceva e foarteee sanatossss LoL happy
Bravo!winking si eu mananc multee, dar s-a cam dus vremea de elewinking...

XoXo!

| Deniisze a răspuns:

Ai mai pus odată această întrebare tu sau încă un utilizator...
Nu are nimic dacă mănânci multe portocale. Este chiar foarte sănătos.
Baftă!

| stelara a răspuns:

Nu,nu are nimic dar ai grija sa nu te faci dolofana.Ha ha ha

| blaksoul12 a răspuns:

Da o sa te imbolnavesti de sanatatelaughing. Portocala e fructul preferat al multor oameni si este "excesiv de sanatoasa"big grin
Ii ca si cum ai zice ca te ingrasi cu apalaughing

| milz a răspuns:

Sa mananci fructe in exces nu poate fi considerat intotdeauna sanatos. poate fi o cauza a aparitiei obezitatii.
fructele au continut bogat in vitamine, fibre, dar aportul de zahar poate fi mai mare decat ti'ai imagina.
ai grija!

| Dianné a răspuns:

Este chiar foarte bine ceea ce faci tu. Putina lume din ziua de azi mananca sanatos si echilibrat.Dar totusi, provoaca aciditate. Daca te ustura, poti lua un dicarbocalm. Decat sa bagi in tine un tir de fast-food-uri si chimicale, mai bine un tir cu portocale. laughing
Byee! :*

| cristi202 a răspuns:

Da, are, pentru sanatatea ta psihica! Nu glumesc deloc! Cindva s-a facut un studiu pe un grup de copii. Li s-a dat timp de o saptamana ceea ce au vrut mai mult sa manince. Conditia era ca in toata saptamana sa manince doar acel lucru pe care l-au dorit la inceput. Cei mai multi nu au rezistat si au cedat, au vrut sa manince altceva, iar ceilalti nu au mai vrut dupa aceea sa mai manince ce au mincat timp de o saptamana pentru f mult timp. Deci maninca cit mai multe portocale, si poate te vei satura de ele incit sa nu mai vrei (poate niciodata) sa mai maninci portocale. Desigur ca asta tine de latura psihica a fiintei tale, deci trebuie sa ai grija si de ea, nu sa maninci ceva pina ce ti se apleaca si pe urma sa nu mai vrei acel lucru.

| bobby_7474 a răspuns:

Depinde cite? pentru ca are si fructoza pe linga vit c,fructoza poate duce la crestera zaharului in singe, totul se consuma cu masura chiar daca se spune ca este sanatos, nimic in exces!

| Nolkyz a răspuns:

S-ar putea sa te paleasca foamea