| llleo a întrebat:

Are cineva idee de ce nu pot sa respir bine pe nas nici dupa operatie de deviatie sept? Sunt foarte dezamagit.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca te-ai operat recent, e posibil sa mai ai ceva probleme cu respiratia, asa cum spui.
Daca operatia este mai demult, mergi la medic si spune-i ce ne-ai spus nouă.

| LisaJulie a răspuns:

Trebuie sa mai astepti un pic dupa operatie si apoi o sa poti vedea

| Mindfulness a răspuns:

Mi-am făcut eu acum multi ani dar nu am avut probleme.
Nu știu sincer doar cine te-a operat poate sa te consulte și să își de-a cu părerea. Eu zic sa îl vizitezi nu ar trebui sa ai probleme asta.

| Mindfulness a răspuns:

5 ani câți ani ai de răspunzi așa aiurea? Vezi că cam suspectez cine ești!

| LisaJulie a răspuns (pentru Mindfulness):

Pai cred ca tot Yasemina este? Sunt prea similare raspunsurile

| Mindfulness a răspuns (pentru LisaJulie):

Pai și pe tine te suspectează una că ai fi rosalia

| LisaJulie a răspuns (pentru Mindfulness):

Intrebarile mele nu seamana deloc cu ale ei

| StudentLaMedicina a răspuns:

Leo, dă-i timp operației, abia te-ai operat, durează ceva timp până să poți respira. Pe nas.

| Korkodeln a răspuns:

La consultatiile post-operatorii medicul se uita si vede daca ocluzia s-a desfundat sau nu, in unele situatii e nevoie de mai multe operatii.
Evident treaba asta e valida dupa ce lichidul si inflamatia postoperatorie s-au vindecat.