| RibbellaaInk a întrebat:

Are cineva o alunita destul de maricica uneva in zona umarului si s-a apucat sa o lege cu ata sa se usuce si sa cada. Nu am mai auzit da alunita aia s-a marit foarte mult a inceput sa se inroseasca pe ea si pe langa ea de parca ar sta pe sange. Ce credeti ca poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la dermatolog. Poate fi cancerigena si ai incurcat-o.

| T0T a răspuns:

Dacă te legi de alunițe poți face cancer de piele. E grav. Mergi la medic de urgență.

| Țoglă a răspuns:

Mergi la medic, nu mai sta!

| Vlach a răspuns:

Ar putea fi cancerigena, acel "cineva" sa se duca la dermatolog