| anonim_4396 a întrebat:

Argumente in favoarea modului de viata fara alcool?happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Dannyjj a răspuns:

Argumente sunt destule:
-Bani economisiţi.
-Menţinerea sănătăţii.
-Timpul economisit(durează până consumi alcool).
-Fără probleme, fără certuri(în multe cazuri alcoolul îl face pe consumator să fie violent).
-După beţie te trezeşti cu vânătăi, urme, etc.
-Nu eşti supus la starea de mahmureală ş.a.m.d.
Alcoolul în cantităţi moderate poate avea beneficii.

| boogdan91 a răspuns:

Hmm.Abstinenta totala la alcool ar trebui sa aiba cei care nu isi stiu masura, nu se pot opri la o anumita limita sau cei care nu si-l pot tine in cap. Oricum, sa nu bei niciodata nimic nu e ceva rau, e chiar ceva de apreciat.

| eandopuncttk a răspuns:

Nu exista

| Woodenpints91 a răspuns:

Există aşa ceva?

| Metaloco a răspuns:

Mai bine fara alcool deoarece: ataca ficatul, distruge sistemul nervos, pancreatita+alte probleme din cauza lui

| Cucos_Corneliu_1979 a răspuns:

O viata mult mai linistita si mai frumoasa, vorbesc din propria experienta.