| Liviu321 a întrebat:

As dori sa imi pun lentile de contact pentru ca sufar de miopie si uneori imi e greu sa stau cu ochelarii. Imi puteti da cateva detalii daca purtati sau ati purtat? Se pun greu, dor, te incomodeaza, exista riscuri si cam cat ar costa cu tot cu acele geluri pentru 6 luni sa zicem?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Totenn a răspuns:

Nu-ti voi raspunde la toate intrebarile pentru ca nu stiu.
Eu stiu ca nu e greu sa le pui si nu te doare dar inainte de culcare trebuie sa le scoti neaparat, daca nu le scoti risti sa ti se lipeasca lentila de pleoapa si atunci trebuie sa ti-o scoata medicul.
Cred ca te incomodeaza putin de tot dar te obisnuiesti cu timpul si nu cred ca sunt riscuri.

1 răspuns:
| nicols a răspuns:

Aplicarea lentilelor de contact nu doare. :) In cel mai rau caz pot fi greu si usor inconfortabile de aplicat, la inceput, pana te obisnuiesti. O cutie cu 6 lentile, costa de la 83 lei si solutiile au preturi de la 22 lei ( in functie de gramaj). Poti verifica mai multe preturi aici: http://medlens.ro/. Sper sa gasesti utila informatia si poti citi si pe blogul lor mai multe despre purtarea lentilelor.