| adyady_3843 a întrebat:

As dori sa mi spuna si mie cineva cu abilitate medicala, as putea sa fac acupunctura la coloana, deoarece am fost operat o dat de hernie de disc l5 s1acum 10 luni si mi-a aparut din nou o durere mica dar enervanta si ma tem sa nu recidiveze hernia, desi am respectat destul de strict sfatul medicului.As dori sa stiu daca pot ancerca acupunctura cateva sedinte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ma indoiesc ca acupunctura se face la nivelul coloanei vertebrale. Din cate stiu eu, se face in anunite puncte energetice ale organismului. Sunt sigura ca exista si o metoda de a ameliora astfel durerile de coloana, dar trebuie sa consulti un specialist in doemniul acupuncturii.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dr. Afanasiuc Nicolae - il gasesti la institutul de Medicina Fizica si Reparatorie din centrul vechi. Este super OK si face acupunctura pentru coloana.