| AdelaEmma92 a întrebat:

As dori sa-mi spuneti daca cunoasteti tratamente naturiste preparate acasa, pentru gastrita...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @AdelaEmma92! Indiferent de tratamentele naturiste, vizita la medic este obligatorie pentru a fi sigură că aceste tratamente sunt și eficiente.
Uită-te aici, vei gasi sfaturi atat pentru alimentație cât și despre ceaiuri
- http://prodieta.ro/......e-remediu/
- http://www.terapii-naturiste.com/remedii_naturiste/gastrita.htm
Sănătate maximă și o zi cu zâmbet să ai!

| AdelaEmma92 explică (pentru IMPERIA):

Multumesc mult! Eu am fost la medic si mi-a dat tratament, dar am senzatia ca nu-mi trece si ma doare foarte tare, Iar tratamentul il fac de 2 luni si inca nu-mi trece, si nu vreau sa ajung la operatie...Multa sanatate si tie iti urezhappySi la toata lumea!

5 răspunsuri:
| doctoressa a răspuns:

Buna! Gasesti aici cateva remedii naturiste pentru gastrita http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-gastrita
Multa sanatate!

| CoquineNoire a răspuns:

Draguta, incearca cu incredere un tratament cu argila care vindeca toate bolile de stomac.
e ceva natural care in timp va vindeca gastrita.
se gaseste la plafar sub forma de capsule sau granule.
bafta si sanatate!

| AdelaEmma92 explică (pentru CoquineNoire):

Multumesc! Incerc de toate numai sa-mi treacahappy

| iulikka a răspuns:

Este un ceai "Ceai gastric " care amelioreaza durerile gastricehappy