| 6sapte a întrebat:

As dori sa stiu daca valorea la Leucocite este una normala la 10WBC/UL nu prea stiu ce inseamna daca stie careva sa explice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Valoarea asta este absolut imposibila. Valoarea normala este intre 4000 si 9000. Am vazut valori mici, pana la 2-300, dar niciodata pana la 10.

| doctoressa a răspuns:

Cred ca rezultatul e de fapt 10.000/uL, nu-i asa? Valoarea este la limita superioara a normalului sau putin peste aceasta, depinzand si de intervalul normal al laboratorului (care este trecut in dreptul rezultatului tau, uita-te cu atentie).
http://www.i-medic.ro/analize/test-hemoleucograma-completa

| 6sapte explică:

Am uitat sa specific ca este la examenul complet de urina (sumar+sediment).