| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi cumpar o trusa buna de farduri.Imi spune cineva cateva firme de truse bune? Eu foloseam de la Ruby Rose insa am vazut la TV ca produsele de la Ruby Rose afecteaza sanatatea pentru ca contine metale grele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Am folosit ani de zile Ruby Rose, chiar ii trecuse termenul de valabilate si multa vreme am mai utilizat-o pana cand am uitat de ea, pentru ca am dat de altele noi si mult mai rezistente peste zi. De la Ruby Rose nu am patit nimic cat erau iesite din termen. Oricum am cumparat 100% naturale, farduri minarele de pe un site englezesc si altul american www.everydayminerals.com (SUA) si www.lilylolo.co.uk (Anglia). Cel pentru SUA, vei plati taxe postale la posta vamala depinde in ce suma te incadrezi pe site, coletul vine cca in 2-3 saptamani, iar cel din Anglia vine cam intr-o saptamana si ajunge la posta romana, ambele site-uri se platesc cu card bancar (daca unii dintre parinti sau din familie au, poti sa le ceri ajutorul). Ca produse sunt ffff bune si rezistente. Fondul de ten, corectorul, farduri de obraz, de ochi, rujuri etc fac chipul tau sa arate natural.

O alta paleta ce mi-a atras cu ochiul este cea de la Manly, pe asta inca nu am comandat-o, desi pe anul asta e pe lista de dorinte, e cu 120 de culori, f pigmentate si rezistente. Ca si culoarea sa fie puternica trebuie folosit un primer (o baza) de ochi (o poti gasi si la hipermarketul Real la DM e in jur de 25 lei parca). Trusa o poti comanda de pe site-ul asta (e o tipa din Arad ce o cunosc de multa vreme, am mai luat de la ea alte truse de farduri) : http://www.cosmetic-style.ro/? x=arata&p=5 sau alte truse de care am auzit de la prietenele mele ar fi cele de la firma Sleek http://www.cosmetic-style.ro/? x=produse&&id_c=150&pag=3

Cat si are alte produse pe care le cumpara de peste hotare, in magazine ma refer la paletele de farduri nu se gasesc in Romania, doar pe internet.

Bafta!

| miki_4604 a răspuns:

De la Amway, sunt 100% naturale, satisfactie garantata, nu-ti priesc le returnezi inapoi chiar si consumate si-ti primesti banii inapoi.adresa mea de e-mail t_mihaela_66@yahoo.com, sa te pun cu cineva in legatura sa ti le poti comanda singura.O zi frumoasa!

| ZuZuLoveBKaulitz a răspuns:

Eu personal folosesc foarte multe machiajuri fardurii rimeluri.Toate afecteaza sanatatea dar iti recomant Avon, Oriflame, Lady`s astea sunt bune eu le folosesc in fiecare zi cel mai mult Avon Si Oriflame:X happy sper ca ti-am fost de ajutor big grin

| Andreea11989 a răspuns:

Buna, mie imi place si folosesc majoritatea cosmeticelor de la Paese, au produse super de calitate, le recomand!
https://www.beautyoneshop.ro/palete-si-truse-profesionale-de-machiaj-96

| adrianaavg a răspuns:

Vezi Aici http://dshopp.cabanova.com/produse-cosmetice.html
Sunt foarte bune, vei fi multumita

Sper sa iti placa

| 13cris a răspuns:

Probabil raspunsul meu nu iti va fi de ajutor! Insa toate fardurile, de orice marca fac rau pielii! Ti-as recomanda insa aceleasi farduri, dar in cantitati mai mici! big grin

| BubuAlexandra a răspuns:

Http://www.facebook.com/....../photo.php doar 80 ron, iar transportul gratuit.