| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa imi evaluez si eu toata sanatatea, care ar fi investigatiile si analizele care ar trebui sa le fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| SilviaPunct a răspuns:

In principiu daca ai medic de familie, te sfatuiesc sa mergi si sa-i ceri trimitere pentru toate analizele uzuale de sange si urina, un echo si un ekg eventual. Daca nu ai medic de familie sau asigurare si vrei sa mergi la privat, atunci te sfatuiesc sa te uiti pe site-urile laboratoarelor la pachetele promotionale. Ei au pachete cu analize la un pret mai mic decat ai plati pentru fiecare in parte. Depinde in ce oras locuiesti. Daca esti femeie ar trebui sa faci si un Papanicolau si o echo.