| totuldesprenaturasiaventura a întrebat:

As vrea sa intreb daca stiti un tratament care reface mucoasa intestinului gros la o persoana care a suferit de constipatie cronica si care trebuie sa sufere o interventie chirurgicala la intestinul gros care este lezat datorita constipatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AdelinaC a răspuns:

Mucoasa intestinala se reface singura in cateva zile. Poti lua probiotice care ajuta foarte mult flora, bea apa multa ca sa eviti o noua constipatie si mananca multe fibre.

1 răspuns:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Esentiala va fi alimentatia pentru refacere.