| o_fata_dulce:* a întrebat:

As vrea sa intreb pe un expert daca se poate.eu sunt bolnava cu rinichi, si ma racesc si foarte repede la ovare, este din cauza rinichilor, sau sunt eu prea sensibila? si daca ati putea sa-mi recomandati niste medicamente portivite, multumesc mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Nu se poate să-ţi recomandăm noi o medicaţie pentru afecţiunile tale!
Analize de sânge, imaginistică, ecografie, teste speciale care să evidenţieze aparatul uro-genital, diagnostic corect diferenţial, creşterea imunităţii, etc.
Evită contactul cu apa rece, frigul şi curentul; bea ceaiuri calde diuretice dacă permite starea rinichilor, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

3 răspunsuri:
| byaa a răspuns:

Sincer, eu nu cred ca aici iti rezolvi problemele de sanatate...
Mai bine ai merge la un medic, el stie sa-ti spuna ceea ce e si ceea ce trebuie sa iei mai bine decat noi big grin

| o_fata_dulce:* explică:

Pai asa orietativ e bine daca se poate...multumesc

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu cred ca esti prea sensibila, cred mai degraba ca ai o infectie pe care ai mai tratat-o dupa ureche si care s-a cronicizat, reactivandu-se des. Mai bine ai merge la ginecolog pentru tratament, daca vrei sa scapi de ea.