| G28AEjdvjRaendnPrT a întrebat:

As vrea sa-mi iau niste lentile de contact. Am miopia -1.50. Imi puteti spune cam cat costa si cat timp pe zi/luna le pot folosi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tensai a răspuns:

Buna! Eu mi-am cumparat lentile de la www.lens.ro si am dat 120 lei pe un pachet cu 3 perechi de lentile( de la firma Air Optix). Fiecare pereche o poti purta maxim 12 ore pe zi, si dupa 2 luni sa le inlocuiesti cu o alta pereche. Deci un pachet iti ajunge cam 6 luni. Iti mai trebuie si solutie de lentile. Ce imi cumpar eu costa 33 lei si se numeste Options Multi de la Coopervision. E sticla mare si primesti si carcasa de pastrat lentilele cu ea.

| Tensai a răspuns (pentru Tensai):

Si sa nu dormi niciodata cu ele pe ochi. iti vor face foarte rau

2 răspunsuri:
| AnishoaraM a răspuns:

Ai vedere -1, 50?
lentilele de contact nu sint atit de bune. mai ales pentru persoanele pina la 18-20 ani, dar si in general.