| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa slabesc dar nu stiu cum! Ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| madalina_5722 a răspuns:

Incepe sa mananci sanatos. Fara uleiuri multe.Cu multe fructe si legume

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Mananca mai putin.

| annelyn a răspuns:

Sa incepi prin a reduce cantitatea de mancare si treptat sa nu mai mananci spre seara! eu asa am slabit aproape zece kilograme fara sa-mi dau seama!

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Cum slabesti fara regim

Titlul pe care l-am folosit este idealul oricarei femei, sa pierzi kilogramele nedorite fara sa te înfometezi, fara sa respecti nu stiu ce reguli complicate, fara sa renunti la dulciuri, fara sa faci miscare. Daca te asteptai la o astfel de reteta îmi pare rau ca trebuie sa te dezamagesc si sa-ti spun ca nu exista.
De fapt, se pare ca ar exista o solutie dar implica pastile, prafuri, ceaiuri de slabit. Nu cred în eficienta lor, nu bag mâna în foc pentru ele pentru ca nu cred ca nu au efecte adverse. În plus, cât de armonios poti slabi fara exercitiu fizic? Din câte stiu eu, medicamentele pentru slabit au ca efect fie reducerea poftei de mâncare, fie accelerarea tranzitului intestinal. Asadar, vei mânca mai putin sau deloc, nu te vei alimenta corespunzator, te vei deshidrata si vei capata niste minunate carente de vitamine sau o splendida anemie. Si, ce-ai rezolvat?

Eu zic asa: ca daca manânci portii mici, renunti la dulciuri si grasime în exces, preferi fructele si legumele, consumi cereale si iaurt pentru un bun tranzit intestinal, adaugi ici colo câte ceva iute sau condimentat (asta daca nu-ti interzice starea de sanatate) pentru un metabolism rapid, eviti bauturile carbogazoase si faci neaparat miscare, vei reusi sa-ti pastrezi o silueta de invidiat si în plus sanatatea ta va fi mereu la un nivel optim.

Nu e nevoie de exagerari, nu trebuie ca toata lumea sa aiba dimensiuni de fotomodel, nu e cazul sa dai în anorexie, nici sa exagerezi cu sportul, dar nici nu poti spune ca se poate slabi fara regim. A respecta niste reguli, a-ti impune niste principii sanatoase pe care sa nu le încalci înseamna a tine regim. Este vorba despre regimul unei vieti echilibrate, dar tot regim se numeste.

| Clara_6276 a răspuns:

Buna!
-In primul rand trebuie sa ai o alimentatie sanatoasa.
-Trebuie sa faci sport(Poati face spor in fata calculatorului; Cauti ceva exercitii pe net si le executi in fata pc`ului)
-Poti incerca masaje anticeulitite.Aceste masaje pe poti executa si singura folosind niste"ingrediente"naturale.(8linguri ulei mastile+in jur de 20 de picaturi de lamaie+suc de grapefruit; Crema de galbenele(Care ofera elasticitate pielii, care combate lasarea acesteia in tumpul dietei); argila(Pui niste benzi elastile la inmuiat in apa cu argila si apoi pe infasori in zona cu problema.Am vazuth ca acesta da rezultate uimitoare chiar din prima sedinta)
-Poti bea un pahar cu apa dimineata pe stomacul gol, Pt a ajuta la detoxifiere.(Fierbi apa seara si ea se raceste peste noapte dai dimineata o bei)
-Trebuie sa renunti si la bauturile carbogazoase
ti-as indica la in timpul mdietei sa nu te increzi in fel de fel de alimente[in special dulciuri]care se spun ca sunt "light". De obicei acestea au acelasi efect si ingrediente.
Toate lucrurile acestea la un loc vor da rezultate chiar mai mari decat astepti[Cel putin asa mi s-a intamplat mie]

| titi_1218 a răspuns:

Un pic de dieta adica maninca mai sanatos nu minca dupa7 seara si mai putine dulciuri si plus sport de exemplu sa alergi, asta te va ajuta daca ai vointa si iti doresti mult acest lucru!